Home / Blog / Styczeń 2020 / Regulacja elektrycznego siedziska rehabilitacyjnego w klinice

Regulacja elektrycznego siedziska rehabilitacyjnego w klinice

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

Jako członek zespołu zajmującego się siedziskami i mobilnością na Long Island w stanie Nowy Jork, jednym z bardziej frustrujących zdarzeń było dostarczenie wózka osobie, która czekała na niewiarygodnie długi proces uzasadniania, zatwierdzania i zamawiania, tylko po to, aby dowiedzieć się, że osoba ta zmieniła się fizycznie, a rama wózka z napędem elektrycznym musi wrócić do sprzedawcy w celu dostosowania. Wiemy, że dla wielu naszych klientów, którzy czekali bardzo długo, myśl o konieczności odesłania wózka do sprzedawcy, gdy dostawa jest tak blisko, jest dla nich bardzo denerwująca.

A power wheelchair user having her wheelchair adjusted

Jednak innowacje w zakresie ram do siedziska elektrycznego zmieniają tę sytuację! Modułowe konstrukcje stelaży do wóżków elektrycznych umożliwiają teraz regulację w klinice podczas procesu dopasowywania i dostawy. Jednym z przykładów jest nowy system siedzisk SEDEO PRO. Taka konstrukcja oznacza, że nie musimy odsyłać wózka do sprzedawcy w celu dokonania wielu modyfikacji. Proste regulacje można przeprowadzić bezpośrednio w klinice lub w terenie. Dzięki temu proces dostawy i bieżąca obsługa wózka są o wiele bardziej produktywne, wydajne i przyjemne.

Inną sytuacją, która często ma miejsce w klinice, jest przybycie klienta w celu "drobnej regulacji", takiej jak "mój zagłówek się przesunął" lub "moje peloty muszą być szersze". W tym momencie możemy zdać sobie sprawę, że drobna regulacja lub naprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Czasami klient przybrał na wadze lub wykazuje zmiany w postawie, które wymagają nowego pomiaru siedziska. Taka sytuacja często wymaga skierowania do lekarza i terapeuty. W międzyczasie, jak pozwolić danej osobie odejść bez zajęcia się kwestiami, które należy rozwiązać?

Typowe obawy związane z wprowadzeniem tych zmian obejmują:

  • Nieodpowiednie zaplanowanie czasu na modyfikację wózka 
  • Przenoszenie pacjenta na wózek i z wózka w celu dokonania regulacji
  • Terapeuci nie mają wszystkich narzędzi niezbędnych do wykonania regulacji
  • Konieczność wysłania wózka do sprzedawcy w celu dokonania regulacji

Ramy siedzisk wózków z nowymi konstrukcjami modułowymi są idealne do zmieniających się warunków. Wyobraź sobie możliwość dokonywania drobnych zmian w systemie siedzenia bez konieczności zdejmowania pacjenta z wózka. Lub proste regulacje bez konieczności stosowania nowych części mogą być ratunkiem dla pacjenta w oczekiwaniu na nowy pomiar. Jeśli te regulacje mogą być łatwe i szybkie, terapeuta może to zrobić w klinice podczas wizyty. Modułowa konstrukcja zapewnia nieskończoną liczbę regulacji i może być indywidualnie regulowana za pomocą tylko jednego narzędzia! Koniec z szukaniem odpowiedniego rozmiaru klucza imbusowego w stosie narzędzi w szufladzie! Klucz imbusowy 5 mm znajduje się pod szyną siedziska SEDEO PRO.

Performing adjustments on a power wheelchair

Regulacji można dokonać szybko i wielokrotnie, gdy klient nadal znajduje się na siedzisku. Kąt nachylenia siedziska do oparcia (kąt nachylenia tułowia do uda), kąt nachylenia podnóżka (kąt nachylenia uda do dolnej części nogi), kąt podparcia kostki (kąt nachylenia dolnej części nogi do stopy) oraz wysokość i długość podłokietnika można regulować, gdy klient znajduje się w wózku, o ile dana część ciała nie jest obciążona. Regulacja szerokości i głębokości siedziska odbywa się zgodnie z dostarczonymi oznaczeniami, aby zapewnić dokładność podczas regulacji. Bezstopniowa regulacja oznacza, że nie musisz zadowalać się przyrostem "pomiędzy". Inną opcją jest możliwość regulacji szerokości siedziska i oparcia niezależnie od siebie. Większość naszych klientów nie ma bioder i pleców o tych samych wymiarach.

Podczas gdy SEDEO PRO ADVANCE wymaga bardzo szczegółowych zaleceń, aby zaspokoić specyficzne potrzeby klienta, SEDEO PRO pozwala na mniejszą szczegółowość przy jednoczesnym spełnieniu potrzeb klienta. Jest to możliwe dzięki modułowości systemu. SEDEO PRO daje nam pewność zamawiania tylko tego, co jest potrzebne w danym momencie. Modułowość systemu pozwala nam dodawać komponenty, aby zaspokoić przyszłe potrzeby klienta. Źródła finansowania przychylnie reagują na zamawianie tylko tego, co jest potrzebne w momencie składania wniosku.

A woman testing new seating adjustments in her power wheelchair

SEDEO PRO jest rzeczywiście "rozwiązaniem problemu" dla lekarza! Zapewnia łatwą i szybką regulację! Zapewnia również modułowość, aby dać nam pewność co do naszych zaleceń. Przynosi to korzyści nie tylko klinicystom, ale także dostawcom w terenie. Korzyści te są bezpośrednio odczuwalne przez użytkownika, który może bez obaw otrzymać produkt wysokiej jakości.

Related Posts

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.