Home / Blog / Wybór odpowiedniego wózka do podróży

Wybór odpowiedniego wózka do podróży

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

Podróżowanie zawsze wymaga planowania. W przypadku wózka liczba czynników, które należy wziąć pod uwagę, rośnie wykładniczo. To nie tylko inny klimat i środowisko, ale także możliwość podróżowania samochodem, pociągiem lub samolotem! Wózki z napędem elektrycznym pomagają użytkownikom robić rzeczy, które chcą robić. Jest to równie ważne podczas podróży, aby zmaksymalizować niezależność z dala od domu.

W jaki sposób wózek będzie transportowany w pojeździe?

Jeśli użytkownik siedzi na wózku podczas podróży pojazdem, zaleca się, aby wózek był wyposażony w punkty mocowania tranzytowego i spełniał normy testów zderzeniowych.

Jeśli użytkownik przesiada się na siedzenie pojazdu, należy rozważyć, czy wózek można rozłożyć lub złożyć w celu schowania. Niektóre wózki elektryczne, takie jak QUICKIE Q50 R Carbon, są na tyle lekkie i kompaktowe, że można je złożyć w celu łatwego przechowywania w samochodzie lub taksówce. 

W jakim stopniu wózek jest przystosowany do środowiska, w którym będzie używany?

Pozycja koła napędowego ma kluczowe znaczenie - zapoznaj się z naszymi zasobami dotyczącymi pozycji koła napędowego, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, jak wpływa ona na wydajność napędu.

Jak duża pojemność baterii jest potrzebna?

QUICKIE's Q-series power wheelchairs have 25-40 km range on a full charge, depending on model, battery life, battery charge, and environmental conditions. Plan ahead so travel can be maximized.

Jak programowalny jest wózek, aby spełnić te potrzeby?

Wózki z napędem elektrycznym oferują spersonalizowane programowanie w celu dostosowania czułości, prędkości, przyspieszenia i innych parametrów do preferencji i możliwości użytkownika. Upewnij się, że wózek jest zaprogramowany do bezpiecznej i łatwej jazdy w nieznanym otoczeniu.

Lot do miejsca docelowego na wakacje

Podczas rezerwacji lotu podróżni powinni powiadomić linię lotniczą o korzystaniu z wózka i swoich potrzebach na lotnisku. Wiele linii lotniczych udostępnia formularze zawierające niezbędne informacje. Zawsze należy postępować zgodnie z radami i wskazówkami linii lotniczych.

A woman loading the Q50 R Carbon into a car trunk

Aby pomóc, warto mieć pod ręką instrukcję obsługi. Dobrym pomysłem jest zdemontowanie joysticka, zagłówka i innych ważnych zdejmowanych części. Przygotuj małą torbę podręczną do przechowywania tych przedmiotów. Wózek i komponenty powinny być oznaczone danymi kontaktowymi.

Firma Sunrise Medical stworzyła również etykiety podróżne do pobrania i wydrukowania! Zawierają one duży znacznik "Ostrzeżenie", który pomaga w bezpiecznym obchodzeniu się z produktem, a także szczegółowy znacznik informacyjny. Pomoże to upewnić się, że wszystko dotrze na wakacje!

Czy wymagana jest pomoc na lotnisku?

Jeśli wymagana jest pomoc, linia lotnicza może udzielić wskazówek, jak uzyskać dostęp do tej usługi. Większość linii lotniczych wymaga powiadomienia z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem.

Studium przypadku - QUICKIE Q50 R Carbon

Rozważmy podróżowanie ze składanym wózkiem elektrycznym QUICKIE Q50 R Carbon.

Q50 R Carbon jest wykonany z wysokiej jakości włókna węglowego. Waży zaledwie 14,5 kg, więc łatwo go załadować. Składany w kilka sekund, można go schować nawet w najciaśniejszym miejscu. Wystarczy zwolnić klips, a tył się złoży. Jest tak kompaktowy, że zmieści się w najmniejszym bagażniku samochodowym, szafie lub schowku podróżnym.

A woman loading the Q50 R Carbon into a car trunk

Na początku dnia należy określić, czy drugi akumulator Q50 R Carbon jest wymagany do uzyskania pełnego zasięgu 24 km. Druga bateria jest łatwo dostępna w schowku pod siedzeniem. Nawet jeden kompaktowy akumulator przenośny zapewnia 12 km zasięgu i można go łatwo naładować w dowolnym gniazdku elektrycznym.

Q50 R Carbon otrzymał homologację podróżną Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA). Jednak ostateczna decyzja należy do pilota i jego załogi i nadal będzie wymagać zgody linii lotniczej przed podróżą.

A woman loading the Q50 R Carbon into a car trunk

Niezależnie od tego, czy jest to krótki wypad, podróż służbowa czy wizyta rodzinna, ważne jest, aby przygotować użytkowników, aby mogli jak najlepiej wykorzystać swoją podróż!

Amy Bjornson BS, MPT, ATP, SMS - Clinical Education Manager, Asia-Pacific

Amy Bjornson
BS, MPT, ATP, SMS - Clinical Education Manager, Asia-Pacific

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.