Home / Blog / Siedziska

Education in Motion

Potrzeby osób bariatrycznych w zakresie mobilności

Potrzeby osób bariatrycznych w zakresie mobilności

25.08.2023

Klienci bariatryczni to osoby o wysokiej masie ciała, z których większość ma również zdiagnozowaną otyłość. Od 1998 roku otyłość uznawana jest za chorobę przewlekłą. (1) Powstaje ona, gdy organizm zużywa mniej energii niż pobiera, powodując brak równowagi, który prowadzi do gromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wskaźnik masy ciała (BMI) oblicza związek między wzrostem a wagą danej osoby. Jest on często używany jako punkt wyjścia do określenia, czy ktoś jest otyły, chociaż może nie być w pełni dokładny. (2)

Czytaj dalej
Kto potrzebuje podparcia przedniej części głowy?

Kto potrzebuje podparcia przedniej części głowy?

23.02.2022

Zagłowki są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i konfiguracjach. Dobrze zaprojektowane podparcie głowy zapewnia komfort, stabilność i wyrównanie głowy i szyi, umożliwiając socjalizację i komunikację, jednocześnie utrzymując drogi oddechowe bezpieczne dla oddychania i połykania.Rodzice, terapeuci, nauczyciele i opiekunowie często pytają nas, jakich zagłówków można użyć do ustawienia głowy w pozycji pionowej. Przednie podpory głowy mogą wydawać się skuteczne, ale zwykle staram się zacząć od innych opcji korygowania postawy przed rozważeniem przedniego podparcia głowy.

Czytaj dalej
Displaying results 1-5 (of 10)
  < 1 - 2  > 

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.