Home / Blog / Luty 2019 / Wzrost a oparcia ze sztywną płytą

Wzrost a oparcia ze sztywną płytą

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

Jakie są możliwości, gdy masz szybko rosnącego nastolatka na ręcznym wózku inwalidzkim z solidnymi plecami.

Wyzwanie

Nastolatek siedział na wózku manualnym o wymiarach 36 cm x 50 cm (14" x 20"). Ma 2,00 m wzrostu i wciąż rośnie!

Obecne oparcie J3, średni kontur (głębokość 8 cm) do wysokosci ramion z asymetrycznymi bocznymi podparciami klatki piersiowej działa dobrze, ale musi być o 8 cm (3 ") wyższe, aby pomieścić przyszły wzrost.

Obecna płyta oparcia o szerokości 36 cm (14") ma 53 cm wysokości, ale nie ma opcji na wyższe oparcie w tym konkretnym kształcie. Przejście na model o szerokości 41 cm (16 cali) (który ma możliwość podwyższenia oparcia o 5 cm (2 cale)) nie wchodzi w grę, ponieważ nie pasuje on do krzewózka ła o szerokości 36 cm (14 cali).

Jakie są więc możliwości?

Opcja 1

Przesuń oparcie pionowo do góry, co można zrobić na dwa sposoby:

  • Przesuwając zaciski montażowe oparcia JAY J3 (które łączą się z rurkami oparcia) lub alternatywnie;
  • Przesunięcie samej płyty oparcia w górę poprzez poluzowanie śrub łączących ją ze wspornikami montażowymi.

Opcja 2

Poproś o wykonanie na zamówienie oparcia J3 redni kontur (głębokość 8 cm) do wysokosci ramion dłuższego o 8 cm (3") w dolnej części i tapicerowanego tak, aby pasowało.

Prośba ta musi zostać rozpatrzona i przetworzona przez specjalistę ds. produktów JAY, który skontaktuje się bezpośrednio z naszym zakładem produkcyjnym JAY w Tijuanie w Meksyku.

Uwaga:

Podczas montażu oparć pełnych lub produkowanych zalecam pozostawienie 5-8 cm (2-3") odstępu między górną częścią poduszki a dolną krawędzią oparcia.

Pozwala to na umieszczenie tkanki miękkiej pośladków i zapobiega odchyleniu miednicy do tyłu, co prowadzi do spłaszczenia krzywizny lędźwiowej i zwiększenia krzywizny klatki piersiowej. W skrócie, skutkuje to postawą kifotyczną w kształcie litery "C".

Lukę można następnie wypełnić za pomocą "torby na akcesoria" JAY J3 (którą mocuje się do dolnej części oparcia i górnej części płótna siedziska), aby zachować komfort przed przeciągami.

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.