Home / Resources / Luty 2020 / Przewodnik pomiaru wózka

Przewodnik pomiaru wózka

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

Dokonywanie prawidłowych i dokładnych pomiarów użytkownika jest istotną częścią procesu dostarczania sprzętu do siedzenia i poruszania się na wózku.

Clinician Application Guide to Standardized Wheelchair Seating Measures of the Body and Seating Support Surfaces, Revised Edition (Waugh & Crane 2013), definiuje 36 liniowych pomiarów ciała. Jednak wykorzystanie ich wszystkich w ocenie byłoby niepraktyczne i niepotrzebne. Indywidualne potrzeby użytkownika i poziom złożoności określają, które pomiary są wymagane.

Podobnie jak w przypadku całego procesu dostarczania wózka, wykonywanie pomiarów jest wysiłkiem zespołowym. Klinicysta, użytkownik i inne osoby z zespołu wsparcia klienta mogą być zaangażowane w ten proces. Podczas wykonywania pomiarów użytkownik powinien znajdować się w pożądanej pozycji siedzącej na płaskiej, twardej powierzchni, ze stopami na podłodze lub wspartymi na stabilnej platformie na odpowiedniej wysokości. Pomiary powinny być wykonywane bez ściskania ciała i obejmować tkankę miękką. Solidne narzędzia pomiarowe, takie jak metalowa taśma miernicza i suwmiarki, zwiększają dokładność.

Poniższy przewodnik po pomiarach wózka przedstawia 14 najczęściej używanych pomiarów.

Pobierz przewodnik pomiaru wóżka

 

Zapoznaj się z sekcją Pomocne Linki, aby uzyskać dostęp do pliku PDF do pobrania Przewodnika zastosowań klinicznych do znormalizowanych pomiarów ciała i powierzchni podparcia siedziska wózka, który zawiera definicję i opis wszystkich pomiarów liniowych.

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.