Home / Resources / Listopad 2020 / Porównanie ram siedzisk wózków z napędem elektrycznym

Porównanie ram siedzisk wózków z napędem elektrycznym

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

Porównanie ram siedzisk wózków z napędem elektrycznym

Po rozważeniu znaczenia pozycji koła napędowego, często kolejnym krokiem w tym procesie jest podjęcie decyzji, która rama siedziska najlepiej spełni potrzeby użytkownika  zarówno dziś, jak i w przyszłości. Ponieważ oczekujemy, że wózek będzie służył użytkownikowi przez wiele lat, ważne jest, aby rama siedziska miała możliwość adaptacji i regulacji. Należy wziąć pod uwagę diagnozę użytkownika, choroby współistniejące i możliwość zmiany funkcji, rozmiaru i kształtu. Należy wziąć pod uwagę ryzyko naruszenia integralności skóry i sposób jego ograniczania. W jaki sposób dana osoba jest w stanie wykonać przesunięcie ciężaru lub zmianę pozycji; czy jest prawdopodobne, że to się zmieni? Zastanów się, w jaki sposób podopieczny wsiada i zsiada z wózka; czy może to ulec zmianie? Zastanów się, jakie czynności użytkownik chce wykonywać siedząc na wózku i jakie funkcje siedziska elektrycznego są wymagane, aby umożliwić mu udział w tych czynnościach?

Wybrana rama siedziska będzie określać nośność, możliwość regulacji rozmiaru siedziska, kompatybilność z funkcjami elektrycznymi i wsparcie postawy, jakie oferuje. Każdy typ ramy siedziska będzie miał również nieco inne opcje podparcia stóp i ramion, co może wpłynąć na sposób, w jaki użytkownik może samodzielnie funkcjonować w swoim świecie.

Podobnie jak w przypadku wszystkich decyzji dotyczących sprzętu, zawsze istnieją względy i kompromisy, ale miejmy nadzieję, że dzięki zrozumieniu kluczowych cech i zalet każdej z opcji ramy siedziska, możesz doradzić uzytkownikom, które z nich najlepiej pasują do ich stylu życia i użytkowania.

Poniższa tabela zawiera porównanie i zestawienie specyfikacji oferowanych ram siedzisk do wózków QUICKIE®. Należy to traktować jako przewodnik, zdając sobie sprawę, że wiele innych funkcji wózka i celów użytkownika należy wziąć pod uwagę przy dobieraniu wózka z napędem elektrycznym.

Seat-comparison-table-1.jpgSeat-comparison-tabel-2.jpg

Clinical Support Information Citations

Żródła

1. Sonenblum, S., Sprigle, S., & Maurer, C. L. (2009). Use of power tilt systems in everyday life. Disability and Rehabilitation: Assistive Technology, 4(1), 24-30.


2. Makhsous, M., Priebe, M., Bankard, J., Rowles, D., Zeigler, M., Chen, D., & Lin, F. (2007). Measuring tissue perfusion during pressure relief maneuvers: insights into preventing pressure ulcers. The journal of spinal cord medicine, 30(5), 497.


3. Titus, L. C. (2013). How power tilt is used in daily life to manage sitting pressure: Perspectives of adults who use power tilt and therapists who prescribe this technology.
The University of Western Ontario electronic thesis and dissertation repository. https://ir.lib.uwo.ca/etd/1321/. Accessed January 16, 2014.

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.