Amalia Pérez

AMALIA PÉREZ

Podnoszenie ciężarów
Amalia Pérez
"W każdym tkwi siła, nawet jeśli o tym nie wie."
#TeamSunrise

NATURALNA SZTANGISTKA

Trenowałam lekkoatletykę. Pewnego dnia autokar, którym jechaliśmy na trening, się zepsuł i trenerzy postanowili wymyślić nam jakieś zajęcie zamiast normalnego treningu. Mój trener kazał mi usiąść na ławce i poćwiczyć podnoszenie ciężarów. Gdy zobaczył, że bez problemu podnoszę gryf, zaczął dodawać talerze. Tamtego dnia mi powiedział, że jestem naturalną sztangistką, i zaczął zapraszać mnie na zawody w podnoszeniu ciężarów.

W trakcie moich pierwszych zawodów międzynarodowych w 1993 roku pobiłam swój pierwszy rekord świata. Pamiętam, co czułam, gdy stałam na podium, patrzyłam na flagę mojego kraju wciąganą na maszt i słuchałam swojego hymnu narodowego. To uczucie, którego nigdy nie zapomnę. Pomyślałam wtedy: to moje miejsce i zrobię, co w mojej mocy, by codziennie stawać się lepszą, tak by jak najbardziej rozsławić swój kraj.

#TeamSunrise

SPORT POZWOLIŁ MI ODKRYĆ SWOJE MOŻLIWOŚCI I POTENCJAŁ.

Urodziłam się w szóstym miesiącu ciąży ze zdiagnozowaną artrogrypozą. Pierwszych pięć lat życia zasadniczo spędziłam w szpitalu, przechodząc operację za operację. Gdy miałam sześć lat, zaczęłam pływać w ramach rehabilitacji i odkryłam, że wiele osób z niepełnosprawnościami trenuje adaptacyjne dyscypliny sportu.

W wieku trzynastu lat zaczęłam próbować różnych dyscyplin, takich jak koszykówka, tenis stołowy czy pływanie, aż jako osiemnastolatka po raz pierwszy zetknęłam się z trójbojem siłowym. Miesiąc później zostałam zaproszona na pierwsze zawody i w ich trakcie pobiłam rekord kraju. Jakiś czas później pojechałam do USA na swoje pierwsze zawody międzynarodowe, gdzie zdobyłam złoty medal. Wtedy zrozumiałam, że trójbój siłowy to moja dyscyplina i nigdy nie żałowałam tej decyzji.

"Sport pozwolił mi odkryć swoje możliwości i potencjał."
Mój codzienny wózek inwalidzki

DROGA DO ZWYCIĘSTWA