Elizabeth Gomes

ELIZABETH GOMES

Lekkoatletyka
Elizabeth Gomes
"Zawsze pokonuję wszystkie przeszkody na swojej drodze."
#TeamSunrise

REKORDZISTKA ŚWIATA

Po wielu latach gry w koszykówkę na wózkach i udziale w Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2008 w Pekinie, poznałam lekkoatletykę i zaczęłam treningi. Przez cztery lata trenowałam obie dyscypliny, ale w 2010 roku ostatecznie wybrałam rzut dyskiem. Rok później wzięłam udział w swoich pierwszych igrzyskach amerykańskich, na których ukończyłam konkurs na piątym miejscu.

W ostatnich latach startowałam w wielu konkursach, osiągając dobre rezultaty. W 2015 roku zdobyłam brązowy medal w Pucharze Świata w Katarze. W tym samym roku w Toronto zostałam mistrzynią Ameryki w rzucie dyskiem i zdobyłam srebrny medal w pchnięciu kulą, a w ostatnich Igrzyskach Amerykańskich Parapan w Limie zostałam dwukrotną mistrzynią, pobijając rekord świata.

#TeamSunrise

UPADEK OZNACZAŁ COŚ INNEGO

Miałam bardzo fajne dzieciństwo. W wieku czternastu lat zaczęłam trenować siatkówkę i bardzo dobrze mi szło. Grałam do 27. roku życia, po drodze trzykrotnie zostając mistrzynią siatkówki Santosu i Straży Miejskiej.

W 1991 roku w drodze konkursu dostałam się do Straży Miejskiej w Santosie. Dwa lata później upadłam na służbie i złamałam kość piszczelową. Przeszłam operację w związku z tym urazem, a następnie rehabilitację. To wtedy odkryłam, że do urazu doszło z powodu stwardnienia rozsianego, o którym nie wiedziałam. Choroba postępowała, więc po pięciu latach musiałam odejść z pracy.

"Lekkoatletyka zawsze sprawia, że chcę osiągnąć więcej."