Joseph Fritsch

JOSEPH FRITSCH

Kolarstwo ręczne
Joseph Fritsch
"„Ból to słabość opuszczająca ciało”. – Chesty Puller"
#TeamSunrise

PODĄŻANIE ZA MARZENIAMI

Po tym, jak na ósme urodziny otrzymałem prezent od Patricka Moysesa (koszulkę, w której grał na mistrzostwach świata), poczułem prawdziwą motywację i wytworzyłem w sobie potrzebę podążania za marzeniami.

Sunrise Medical była jedyną firmą będącą w stanie zbudować dający się adaptować, wyczynowy rower ręczny dostosowany do moich wymiarów.

#TeamSunrise

RADOŚĆ Z JAZDY WÓZKIEM

Urodziłem się 28 maja 1998 roku z rozszczepem kręgosłupa. Zawsze byłem bardzo aktywny, zarówno z wózkiem, jak i bez niego. Zanim usłyszałem o parasporcie, uprawiałem już sport z przyjaciółmi czy bratem, samodzielnie modyfikując zasady. Gdy miałem siedem lat, odkryłem sporty uprawiane przez osoby na wózkach, takie jak koszykówka, pływanie, wyścigi czy kolarstwo ręczne. I właśnie z kolarstwem najbardziej mi po drodze.

Dzięki temu poznałem wiele osób, dużo się nauczyłem i bardzo się rozwinąłem. Nim je poznałem, więcej czasu spędzałem na podłodze niż na wózku, być może dlatego, że łatwiej było mi się poruszać na rękach niż pchać ciężki wózek inwalidzki. Od kiedy dostałem nowy wózek Quickie, zacząłem czerpać radość z jazdy.

"Sport oznacza dla mnie prawdziwą ewolucję, która pomogła mi w rozwoju psychicznym i fizycznym."
My sports wheelchair
"Mój QUICKIE Shark został zaprojektowany specjalnie dla mnie i moich specyficznych wymiarów."
Czytaj więcej

DROGA DO ZWYCIĘSTWA