Jovane Guissone

JOVANE GUISSONE

Fencing
Jovane Guissone
"Lubię rywalizować, grać, dawać z siebie wszystko. Lubię też uczyć, zapraszać inne osoby niepełnosprawne do poznania tego sportu."
#TeamSunrise

PARAPLEGIK W 2004 R.

Urodziłem się w głębi Rio grande do Sul i jestem synem rodziny rolników. Miałam szczęśliwe dzieciństwo, ale też bardzo cierpiałam. Mając w rodzinie jeszcze pięcioro rodzeństwa, nie mieliśmy wielkiego wyboru. Kiedy miałem zaledwie 18 lat, wyjechałem do dużego miasta, gdzie zostałem pobity. Po jednym strzale podczas próby napadu w 2004 roku zostałem sparaliżowany, a po 4 latach przyjaciel zainteresował mnie szermierką. 

#TeamSunrise

PRZETŁUMACZ PIERWSZY BRAZYLIJCZYK, KTÓRY ZDOBYŁ MIĘDZYNARODOWY MEDAL

W 2010 r. ożeniłem się, a w 2011 r urodził się mój syn. . . Od tamtej pory pracuję nad sobą i pokonuję bariery. W 2010 r. byłem pierwszym Brazylijczykiem, który zdobył międzynarodowy medal, a w 2012 r. zostałem mistrzem paraolimpijskim, do tego czasu bez żadnego sponsora. Mam wiele do zawdzięczenia Bogu, mojej rodzinie, przyjaciołom i sponsorom, każdej osobie, która pomogła mi i wspierała mnie w życiu i dążeniu do celu. Jestem wdzięczny każdemu z nich.

"Mój sport reprezentuje moje przezwyciężanie, sposób, w jaki myślałem, że zapomnę o trudnościach."

DROGA DO ZWYCIĘSTWA