Rafal Rocki

RAFAL ROCKI

Rugby
Rafal Rocki
"„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”. – Walt Disney"
#TeamSunrise

W POSZUKIWANIU WYZWAŃ

Tak jak przed wypadkiem, również teraz sport stanowi bardzo ważną część mojego życia. Muszę zachowywać aktywność przez cały rok i potrzebuję poczucia rywalizacji z innymi. To naprawdę mnie motywuje.

Po raz pierwszy usłyszałem o rugby na wózkach w Warszawie w trakcie pierwszej rehabilitacji, gdy uczyłem się żyć ponownie, tym razem na wózku inwalidzkim. Naprawdę uwielbiam walkę na boisku, prędkość, akcję i konieczność szybkiego myślenia. Decyzje trzeba podejmować w sekundę.

Lekkoatletyka jest czymś, co pozwala mi się sprawdzić i stawia przede mną wyzwania, a także czymś, co zależy wyłącznie ode mnie. Lubię tych kilka sekund, gdy rzucam dyskiem i jestem w 100% skupiony, wkładając w rzut całe ciało i umysł.

#TeamSunrise

TO RUGBY WYBRAŁO MNIE

Nie wybrałem rugby, to rugby wybrało mnie. Wiele lat temu zostałem zaproszony na trening i od razu się zakochałem. To sport dla naprawdę twardych ludzi. Sprawia, że stajesz się silniejszy i twardszy i to właśnie w nim kocham. A na dodatek lubię być częścią grupy i walkę na boisku.

W ubiegłym roku postanowiłem spróbować czegoś innego, czyli lekkoatletyki. Chciałem ponosić odpowiedzialność za własne osiągnięcia i porażki. I to właśnie daje mi lekkoatletyka. Muszę polegać na sobie, swojej formie i przygotowaniu, a jeśli coś pójdzie nie tak, jest to wyłącznie moja wina.

"Uwielbiam walkę na boisku, prędkość, akcję i konieczność podejmowania decyzji w sekundę."
My sports wheelchair
"Mój wózek RGK Predator jest naprawdę szybki i łatwo się obraca. Pozwala mi to dość sprawnie "zniszczyć" mojego przeciwnika ;-)."
Czytaj więcej

DROGA DO ZWYCIĘSTWA

2019
Mistrzostwa Europy IWRF - Vejle, Dania

8. miejsce

2019
Mistrzostwa Świata w Paraatletyce - Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

6. miejsce - Rzut dyskiem (F52)

2017
Mistrzostwa Europy IWRF - Koblenz, Niemcy

5. miejsce

2013
Mistrzostwa Europy IWRF - Antwerpia, Belgia

9. miejsce

2010
Mistrzostwa Świata W Rugby Na Wózkach - Vancouver, Kanada

8. miejsce