Sergio Garrote

SERGIO GARROTE

Kolarstwo ręczne
Sergio Garrote
"Moje oczekiwania zostały spełnione dopiero czternaście lat po urazie, gdy kolarstwo ponownie zagościło w moim życiu."
#TeamSunrise

DRUGA SZANSA

Pewnego dnia poznałem kogoś, kto pokazał mi rower ręczny. Spróbowałem i zakochałem się w tym doświadczeniu. Wkrótce potem kupiłem używany rower ręczny i tak się złożyło, że był to QUICKIE. Tak to się wszystko zaczęło.

Przed urazem uwielbiałem jazdę na rowerze, gdyż jest to sport wymagający dyscypliny, wysiłku, pracy i wytrwałości. To wszystko wartości, z którymi się identyfikuję.

Sport wiele dla mnie znaczy. To druga szansa w życiu. Po wypadku przywrócił mojemu życiu sens, pomógł mi odkryć możliwości, których nie byłem świadomy i pogodzić się z tym, co mi się przydarzało, a także zapewnił mi doświadczenia życiowe, o jakich nie śniłem.

#TeamSunrise

KOLARSTWO SPEŁNIŁO MOJE OCZEKIWANIA

Moja młodość była normalna, z problemami związanymi z wiekiem, nic nadzwyczajnego. Wcześnie przerwałem naukę i poszedłem do pracy (miałem szesnaście lat), a w wieku 21 lat ożeniłem się i urodziła mi się piękna córeczka Nerea. To najwspanialsza rzecz, jaka mi się przydarzyła. Kilka miesięcy po jej narodzinach musiałem się zmierzyć z najgorszym doświadczeniem w życiu.

W wyniku wypadku w pracy doznałem urazu rdzenia kręgowego i porażenia czterokończynowego, po czym spędziłem rok w szpitalu. Musiałem od nowa nauczyć się radzić sobie z codziennym życiem.

Jako że z natury jestem niespokojny, próbowałem jakoś się w tym odnaleźć. Wróciłem do nauki i zacząłem studiować medycynę i kryminologię, ale moje oczekiwania spełniły się dopiero czternaście lat później, gdy w moim życiu pojawiło się kolarstwo.

"Przed urazem uwielbiałem jazdę na rowerze, gdyż jest to sport wymagający dyscypliny, wysiłku, pracy i wytrwałości. To wszystko wartości, z którymi się identyfikuję."
My sports wheelchair
"Mój Shark RS Attack jest bardzo niezawodny. Uwielbiam stabilność, którą daje mi podczas pokonywania zakrętów. Chciałbym również podkreślić jego trwałość i odporność, podczas gdy jest to bardzo aerodynamiczny i nie traci ani trochę z jego estetyki: imponujące."
Czytaj więcej

DROGA DO ZWYCIĘSTWA