David Wagner

DAVID WAGNER

Tenis
David Wagner
"Tenis na wózkach jest dla mnie wszystkim. Bardzo wiele mi dał, pozwolił mi podróżować po całym świecie i poznać wiele wspaniałych osób."
#TeamSunrise

TENIS DAŁ MI TAK WIELE

Odzyskawszy miłość do tenisa, David powrócił do treningów, ale tym razem w tenisie na wózkach. „Dla mnie największym wyzwaniem w tenisie na wózkach okazał się być sam wózek. Trochę trwa jego modyfikacja, tak by był dostosowany do danej osoby, z uwzględnieniem jej niepełnosprawności. Ale gdy się to uda, jest wspaniale i sport staje się niesamowitym przeżyciem”.

„Absolutnie uwielbiam tenis na wózkach, jest dla mnie wszystkim. Bardzo wiele mi dał, pozwolił mi podróżować po całym świecie i poznać wiele wspaniałych osób. Poświęcam swój czas, pomagając innym poznać ten wspaniały sport. Moim marzeniem jest, by kiedyś zostać trenerem tenisa na wózkach i przyczynić się do jeszcze większego rozwoju tenisa w Stanach Zjednoczonych”.

#TeamSunrise

MIŁOŚĆ DO TENISA

David Wagner urodził się 4 marca 1974 roku. W wypadku u wybrzeża Redondo w Kalifornii David złamał kark, uszkadzając rdzeń kręgowy, przez co utracił możliwość chodzenia. Przed wypadkiem David był tenisistą uczelnianym. Gdy został sparaliżowany, lekarze nie dawali mu większych szans na to, że będzie kiedykolwiek chodził, o grze w tenisa nie wspominając.

„O tenisie na wózkach dowiedziałem się w Portland w Oregonie w 1999 roku, gdy zobaczyłem w magazynie Sports N’ Spokes reklamę kliniki tenisa na wózkach. Prowadzili ją ówczesny numer jeden rankingu Randy Snow, Rick Draney i Dan James. Wybrałem tenis na wózkach, bo był to sport, który mogłem uprawiać na wózku, grając z moimi pełnosprawnymi przyjaciółmi i krewnymi oraz przeciwko nim.

"Wybrałem tenis na wózkach, bo był to sport, który mogłem uprawiać na wózku, grając z moimi pełnosprawnymi przyjaciółmi i krewnymi oraz przeciwko nim."
My sports wheelchair
"Odkryłem, że mój wózek tenisowy QUICKIE Matchpoint na 26-calowych kołach idealnie współgra z preferowaną przeze mnie wysokością siedziska i wykorzystuję to połączenie podczas zawodów. "
Czytaj więcej

DROGA DO ZWYCIĘSTWA

2016
2016 Paralympic Games
Bronze Single
Silver Tennis Double
2012
Paralympic Games (London)
Doubles - Gold Medal
Singles - Silver Medal
2008
Paralympic Games (Beijing)
Doubles - Gold Medal
Singles - Bronze Medal
2004
Paralympic Games (Athens)
Doubles - Gold Medal
Singles - Silver Medal