Kim Klüver Christiansen

KIM KLÜVER CHRISTIANSEN

Kolarstwo ręczne
Kim Klüver Christiansen
"Kolarstwo ręczne pomogło mi wyjść z kryzysu po wypadku. Pozwoliło mi wyznaczyć cele i dało mi motywację do walki."
#TeamSunrise

NOWY CEL W ŻYCIU

Kolega z drużyny koszykówki na wózkach przekonał mnie do kupna używanego roweru ręcznego. Od razu się wciągnąłem w ten sport, gdyż był naturalnym zamiennikiem biegania maratonów, a ja uwielbiam wyścigi. Kolarstwo ręczne dało mi nowy cel w życiu. Kolarstwo ręczne pomogło mi wyjść z kryzysu po wypadku. Pozwoliło mi wyznaczyć cele i dało mi motywację do walki. W 2010 roku, po trzech latach pracy jako audytor, poznałem zawodowe kolarstwo ręczne i odszedłem z pracy, w całości poświęcając się sportowi.

#TeamSunrise

100% UWAGI

W 2003 roku, w wieku 22 lat, miałem wpadek na motocyklu, w którym uszkodziłem rdzeń kręgowy, co doprowadziło do paraliżu nóg. Po rehabilitacji ukończyłam studia magisterskie z prawa i ekonomii i przez trzy lata pracowałem jako audytor. W 2010 roku zawiesiłem karierę biznesową, by poświęcić 100% uwagi kolarstwu ręcznemu, a dwa lata później dołączyłem do zespołu Sunrise.

Gdy tylko pozwala na to kalendarz wyścigów, wygłaszam wykłady w szkołach, w trakcie których opowiadam o swoim wypadku i walce o „powrót do życia”, a także odwiedzam duńskie ośrodki rehabilitacyjne dla osób z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, gdzie staram się dostarczać osobom świeżo po urazach inspiracji moją historią i osiągnięciami, a przy okazji rekrutować nowych kolarzy ręcznych.

"Moją pasją jest wyznaczanie celów oraz walka o ich realizację. Zawsze staram się doskonalić i optymalizować każdy szczegół procesu."
My sports wheelchair
"Mój Shark RS jest nie tylko bardzo wytrzymały dzięki sztywnej ramie, ale także bardzo lekki."
Czytaj więcej
Mój codzienny wózek inwalidzki
"Stabilny, lekki, a do tego bardzo ładny, mój QUICKIE Krypton R jest moim codziennym wózkiem inwalidzkim z wyboru."

DROGA DO ZWYCIĘSTWA