Gabriel Copola

GABRIEL COPOLA

Tenis stołowy
Gabriel Copola
"Sport dał mi możliwość rywalizacji, cieszenia się życiem i kontaktu z ludźmi, zarówno tymi z niepełnosprawnościami, jak i bez nich. "
#TeamSunrise

MÓJ SPORT

Sport zajmuje bardzo ważne miejsce w moim życiu. Całe moje życie związane jest ze sportem, nie tylko ze względu na treningi, ale także dlatego, że jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Sport dał mi możliwość rywalizacji, cieszenia się życiem i kontaktu z ludźmi, zarówno tymi z niepełnosprawnościami, jak i bez nich. Ponadto umożliwił mi podróżowanie po całym świecie. Tenis stołowy stanowi dla mnie poważny obowiązek i poświęcam mu wiele czasu. Inną rzeczą, jaką dał mi sport, jest poprawa jakości życia, ponieważ w trakcie treningów mogę ćwiczyć i doskonalić swoje ciało i umysł. Korzyści są nieocenione, bycie sportowcem to sposób na życie.

#TeamSunrise

KOLEJNE SPEŁNIONE MARZENIE

Urodziłem się 20 stycznia 1984 roku w Ituzaingó, mieście położonym czterdzieści kilometrów od Buenos Aires. W wieku jedenastu lat poszedłem jeździć na rowerze i w trakcie nieudanego manewru przewróciłem się i złamałem kręgosłup w czwartym kręgu grzbietowym. Uraz ten sprawił, że nie mogę chodzić. Zaledwie kilka lat później, gdy miałem czternaście lat, zacząłem trenować tenis stołowy.

Moim marzeniem zawsze była praca nauczyciela wychowania fizycznego, więc gdy skończyłem szkołę, zacząłem studia na uczelni publicznej i ukończyłem wychowanie fizyczne. Obecnie uczę na uczelni, którą ukończyłem, i na dwóch innych uniwersytetach.

Ponadto nie przestałem trenować tenisa stołowego. Wręcz przeciwnie, to jeden z głównych czynników, które mnie motywują. Od 2011 roku wygrałem cztery z ostatnich pięciu igrzysk amerykańskich i zakwalifikowałem się na trzecie z rzędu igrzyska paraolimpijskie.

"To sport, który można trenować bez względu na ograniczenia fizyczne. Wszyscy możemy grać w tenisa stołowego."
Mój codzienny wózek inwalidzki
"To, co najbardziej podoba mi się w QUICKIE Nitrum to komfort jazdy, stabilność, estetyka i lekkość. Podczas gry mogę nim bardzo łatwo manewrować, a on reaguje na każdy ruch, który muszę wykonać."

DROGA DO ZWYCIĘSTWA

2015
Open Slovakia
Singles - Bronze Medal
2015
Parapan American Games (Toronto)
Singles - Bronze Medal
Doubles - Silver Medal
2014
Open Slovakia
Singles - Bronze Medal
2014
Para South American (Santiago de Chile)
Singles - Gold Medal
Doubles - Gold Medal
2013
German Open
Singles - Bronze Medal
2013
Parapan American Games (Costa Rica)
Singles - Gold Medal
2013
Slovakia Open
Singles - Gold Medal
Doubles - Bronze Medal