Diede de Groot

DIEDE DE GROOT

Tenis
Diede de Groot
"Przez resztę mojej kariery będę doskonalić swoje umiejętności. Cała się temu poświęcę."
#TeamSunrise

NUMER 1 W RANKINGU ŚWIATOWYM W WIEKU 21 LAT

Przez ostatnich kilka lat podróżowałam z moim trenerem. Bardzo dobrze się dogadujemy i podzielamy cele dotyczące mojej kariery. Gdy w wieku 21 lat znalazłam się na pierwszym miejscu w rankingu światowym, było to niesamowite uczucie. Gram we wszystkich turniejach wielkoszlemowych w roku i cieszę się każdą chwilą. Mam nadzieję, że przez resztę kariery będę doskonalić swoje umiejętności. Cała się temu poświęcę.

Obecnie tenis jest dla mnie wszystkim. Wszystko, co robię, robię z myślą o tenisie. Nie mogę spotykać się z przyjaciółmi w każdy weekend i niestety przegapiłam też kilka urodzin. Jednak wszystko to jest warte osiąganych celów oraz cudownych rzeczy, jakie przy tej okazji robię.

#TeamSunrise

TAKA SAMA JAK INNI

Urodziłam się Woerden 19 grudnia 1996 roku. Wkrótce potem odkryto różnicę w długości moich nóg. Od wczesnych lat chodziłam z protezą nogi, jednakże po kilku operacjach biodra okazało się, że nie będę mogła uprawiać sportu na stojąco. Moje prawe biodro nie wytrzymuje więcej niż 10 minut chodzenia, więc fizjoterapeuci zachęcili mnie do gry w tenisa na wózku. Od razu się zakochałam.

Dorastałam w grupie fantastycznych przyjaciół, którzy pomimo mojej niepełnosprawności zachowywali się, jak gdybym była taka jak oni. Wszędzie mnie zabierali i zawsze traktowali mnie jak innych.

 

Gdy miałam siedem lat, zaczęłam grać w tenisa na wózku. Uczyłam się poruszać wózkiem i jednocześnie trzymać rakietę. Jako siedemnastolatka zaczęłam profesjonalną karierę, czyli zaczęłam grać w tenisa codziennie. Zjeździłam cały świat, by mierzyć się z najlepszymi, najczęściej sama. Nauczyło mnie to wielu cennych rzeczy, poznałam siebie i stałam się niezależna.

"Moim marzeniem jest zostać możliwie najlepszą tenisistką na wózku."
My sports wheelchair
"Mój RGK GrandSlam jest bardzo lekki, a chromowana rama zachwyca."
Czytaj więcej
Mój codzienny wózek inwalidzki
"Mój QUICKIE Krypton jest wykonany z włókna węglowego, co sprawia, że jest super lekki, a jego wygląd jest bardzo stylowy."

DROGA DO ZWYCIĘSTWA