02.10.2023

Sunrise Medical, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań wspomagających mobilność, ma przyjemność ogłosić strategiczne przejęcie Ride Designs, renomowanego lidera w branży wysokiej jakości niestandardowych systemów siedzisk dla osób na wózkach. Przejęcie to oznacza znaczące rozszerzenie oferty niestandardowych siedzisk Sunrise Medical, wiedzy klinicznej i możliwości serwisowych, doskonale uzupełniając szeroką gamę manualnych i eletkrycznych produktów mobilnych, które Sunrise Medical już oferuje.

Założona w 1998 roku firma Ride Designs z siedzibą w Denver, USA, zbudowała swoją reputację lidera w branży projektowania i dostarczania wysoce wyspecjalizowanych systemów siedzisk dla osób poruszających się na wózkach. W ostatnich latach Ride Designs z powodzeniem rozwija, wdraża i optymalizuje zaawansowane technologie druku 3D do masowej produkcji takich wysoce spersonalizowanych produktów.

Firma rozkwitła dzięki przestrzeganiu zestawu podstawowych zasad popartych dogłębną wiedzą założycieli Toma Hetzela i Joe Bieganka oraz dziedzictwem branży protetyki i ortotyki, które obejmują bezpośrednie zaangażowanie rowerzystów za pośrednictwem Aspen Seating Clinic. Ponadto portfolio Ride Designs korzysta z rozwoju produktów i technologii opartych na dowodach, wspieranych przez szeroką współpracę i badania z renomowanymi instytucjami i uniwersytetami. Zapewnia to, że wiodące innowacje firmy są zawsze dobrze zintegrowane z podejściem zorientowanym na użytkownika i danymi naukowymi. Unikalny zasięg rynkowy Ride Designs, poprzez szeroko zakrojoną edukację kliniczną i certyfikację wykwalifikowanych klinicystów i dostawców technologii kompleksowej rehabilitacji, również pokazuje niezachwiane zaangażowanie w klinicznie zróżnicowane rozwiązania, które są zoptymalizowane pod kątem spersonalizowanej opieki nad użytkownikiem.

Thomas Babacan, prezes i dyrektor generalny Sunrise Medical, powiedział: "Jesteśmy bardzo podekscytowani powitaniem Ride Designs w rodzinie Sunrise Medical. Jesteśmy przekonani, że to przejęcie ma duże znaczenie strategiczne i oferuje obopólne korzyści dla obu stron. Łącząc siły z Ride Designs, Sunrise Medical dodaje wysokiej klasy niestandardowe siedziska do naszego portfolio produktów do siedzenia i pozycjonowania, podobnie jak RGK w przypadku wózków manualnych i Magic w przypadku wózków z napędem elektrycznym. Przejęcie to nie tylko rozwiązuje i znacznie rozszerza szerokie spektrum wymagań dotyczących siedzisk i pozycjonowania dla osób poruszających się na wózkach na całym świecie, ale także wnosi do grupy Sunrise Medical bardzo cenną wiedzę kliniczną oraz zaawansowane technologie i kompetencje w zakresie druku 3D. Wraz z doświadczonym zespołem zarządzającym Ride i wysoko wykwalifikowaną siłą roboczą, Sunrise Medical ma teraz jeszcze silniejszy asortyment produktów, wiedzę kliniczną i kompetencje operacyjne, aby oferować najlepiej dopasowane rozwiązania siedzeń dla wszystkich osób poruszających się na wózkach. Optymalizuje to ich mobilność pod względem funkcjonalności klinicznej, komfortu, postawy i integralności skóry".

Tom Hetzel, CEO i współzałożyciel Ride Designs, skomentował: "Jesteśmy podekscytowani, że stajemy się częścią grupy Sunrise Medical. Ride Designs zawsze było zaangażowane w pomaganie osobom na wózkach w osiągnięciu najlepszego możliwego dopasowania, aby poprawić jakość ich życia. Jest to zgodne z misją Sunrise Medical, którą jest poprawa jakości życia ludzi".

Kontynuował: "Ride Designs i Aspen Seating Clinic od dawna są pionierami w rozwoju specjalistycznych siedzisk. Jesteśmy szczególnie dumni z naszych najnowszych możliwości produkcyjnych technologii druku 3D. Jesteśmy bardzo zaangażowani w dostarczanie naszych zaawansowanych, klinicznie zróżnicowanych rozwiązań jak największej liczbie użytkowników. Mocne strony obu firm bardzo dobrze się uzupełniają. Istniejąca kompleksowa oferta mobilności Sunrise Medical, globalne sieci sprzedaży, zasoby biznesowe i infrastruktura znacznie przyspieszą globalny zasięg i ekspansję Ride. Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie bezkompromisowych rozwiązań, aby sprostać wyzwaniom związanym ze skórą i postawą, i wierzymy, że Sunrise Medical jest naszym najsilniejszym partnerem w realizacji naszej misji".

Ride Designs dodaje do silnych osiągnięć Sunrise Medical w zakresie fuzji i przejęć, które są kluczowym filarem strategii biznesowej firmy. Ostatnie udane przejęcia strategiczne w 2022 r. obejmowały The Helping Hand Company, brytyjską firmę specjalizującą się w zarządzaniu ciśnieniem i produktach pediatrycznych, oraz NOW Technologies z siedzibą w Budapeszcie, technologiczną firmę badawczo-rozwojową koncentrującą się na cyfrowych i programowych innowacjach systemów sterowania wózkami. W 2020 r. Sunrise Medical przejęła również James Leckey Design wraz ze spółkami zależnymi Firefly Friends i Vida Global, światowego lidera w dziedzinie specjalistycznych pediatrycznych urządzeń terapeutycznych, a także Oracing, hiszpańskiego projektanta i producenta innowacyjnych, szytych na miarę wózków sportowych i produktów wspomagających. Dzięki przejęciu Ride Designs, Sunrise Medical i Ride Designs zamierzają zrewolucjonizować świat niestandardowych siedzisk i jeszcze bardziej umożliwić osobom poruszającym się na wózkach życie pełnią życia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sunrisemedical.com

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Carol Liu; carol.liu@sunmed.com.

O Sunrise Medical:
Zaangażowana w poprawę jakości życia ludzi, firma Sunrise Medical jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i dystrybucji innowacyjnych, wysokiej jakości produktów i usług wspomagających mobilność. Dostępne w ponad 130 krajach pod 17 własnymi markami, kluczowe produkty obejmują wózki manualne i elektryczne, produkty wspomagające, skutery z napędem silnikowym, systemy siedzisk i pozycjonowania oraz pomoce w codziennym życiu. Działająca w 23 krajach Sunrise Medical Group ma siedzibę w Malsch w Niemczech i zatrudnia ponad 2600 pracowników na całym świecie.

O Ride Designs:
Podzielając zobowiązanie do poprawy życia ludzi, Ride jest zaangażowany w tworzenie systemów siedzisk dla wózków, które pomagają chronić skórę, zwiększają mobilność, poprawiają funkcjonalność i optymalizują postawę. Ride Designs jest gospodarzem Aspen Seating Clinic w naszej siedzibie głównej w Denver w Kolorado, gdzie światowej klasy sportowcy i paraolimpijczycy, a także najbardziej wymagający użytkownicy wózków, przychodzą po rozwiązania w zakresie siedzisk. Firma Ride Designs, której początki sięgają 1998 roku, rozszerzyła swoją obecność w Ameryce Północnej i poza nią.