Wózki Manualne / QUICKIE / Wózki multipozycyjne

Wózki multipozycyjne

Wózki QUICKIE z pochyleniem w przestrzeni (Tilt in Space) ułatwiają karmienie i oddychanie, zmniejszają nacisk pod miednicą i poprawiają ustawienie wzroku, utrzymując głowę w pozycji pionowej.

QUICKIE Iris

QUICKIE Iris Wózek multipozycyjny

Najwyższy standard przechylenia siedziska w wózkach.

Najczesciej zadawane pytania

W przypadku wózka składanego numer seryjny znajduje się na krzyżaku. W przypadku wózka na ramie sztywnej numer seryjny znajduje się z tyłu ramy.

Wózki lekkie (dostępne w wersjach ze składaną i sztywną ramą) są tradycyjnie wykonane z lekkiego aluminium, tytanu lub włókna węglowego (carbon), dzięki czemu są znacznie lżejsze i łatwiejsze w prowadzeniu niż wózki standardowe. Idealne dla tych, którzy lubią aktywny tryb życia, wózki lekkie zapewniają również większe możliwości regulacji i są łatwiejsze do spersonalizowania dzięki różnorodnym kolorom i opcjom stylizacji.

Wózek standardowy jest zwykle używany tymczasowo lub okazjonalnie, na przykład po urazie nogi lub podczas przenoszenia pacjenta. Często dość proste w konstrukcji, wózki standardowe mają zwykle mniejsze możliwości regulacji, z regulowanymi opcjami, takimi jak wysokość siedziska lub podnóżki. Standardowe ramy wózków są zwykle wykonane ze stali, co może również utrudniać ich napędzanie przez długi czas. Wiele wózków standardowych jest obecnie wykonanych z aluminium zamiast stali, takich jak BREEZY RubiX 2, który jest znacznie łatwiejszy w prowadzeniu i ma znacznie więcej opcji regulacji niż zwykle kojarzy się z wózkiem standardowym.