Home / Blog / Kwiecień 2022 / Droga do Paraolimpiady Paryż 2024

Droga do Paraolimpiady Paryż 2024

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

Nigdy nie marzyłem, że będę reprezentował mój kraj w drużynie Boccia, precyzyjnym, siedzącym, halowym sporcie podobnym do Bowles, w którym czerwone i niebieskie skórzane kule oraz biały skórzany podnośnik są rzucane lub pchane po rampie głównie przez osoby na wózkach.

Przyjechaliśmy na zawody World Boccia Intercontinental Challenger w Rzymie (zawody kwalifikacyjne do paraolimpiady w Paryżu w 2024 r.), nie bardzo wiedząc, czego się spodziewać. Trenując przez ponad rok, wciąż nie będąc doskonałymi, ale ostrożnie optymistycznymi, byliśmy chętni do sprawdzenia się ze standardami

Ale wtedy nagle zdaliśmy sobie sprawę, że nasza drużyna składająca się ze mnie, debiutanta i sezonowego działacza zmierzy się z Wielką Brytanią, numerem pięć na świecie. Nie mieliśmy żadnych oczekiwań, po prostu wyjść tam, dobrze się bawić i zminimalizować szkody. Co ciekawe, nasza defensywna strategia prawie przyniosła cudowne zwycięstwo, przegrywając tylko 3-4. Jechaliśmy wysoko, ale wciąż zastanawialiśmy się, co mogło być.

Następny był zespół Hiszpanii, pewność siebie w drużynie była wysoka, ale chcieliśmy pozostać w chwili i grać w każdej hali na jej zalety. Odrobiliśmy straty i zakończyliśmy mecz wygrywając 7:2. Dzięki Wielkiej Brytanii, która komfortowo pokonała Hiszpanię, wyszliśmy z grupy i awansowaliśmy do ćwierćfinału.

Następnym rywalem była Brazylia, która jest numerem dwa na świecie. Byliśmy po cichu pewni, że jeśli zagramy najlepiej jak potrafimy, na horyzoncie może pojawić się kolejna ogromna kradzież. Ostatecznie przegraliśmy 2:5, ale walczyliśmy do samego końca.

W moich indywidualnych zawodach ponownie zabrakło mi podstaw, ale wiedziałem, że w najlepszym wydaniu mogę być konkurencyjny wobec każdego, z kim grałem na światowej scenie.

Ten turniej podważył moje przekonania na temat tego, co uważałem za możliwe i pomógł mi zastanowić się nad tym, nad czym muszę popracować, aby być najlepszym. Niesamowite było zobaczyć standard, interakcję i rywalizację z jednymi z najlepszych na świecie (zmieniając marzenie w rzeczywistość), a co najważniejsze, nawiązać cenne więzi, które zapamiętam na zawsze. Ogólnie rzecz biorąc, niesamowite doświadczenie.

Clinical Support Information Citations

Aaryan Shah - Ambasador Sunrise Medical

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.