Home / Resources / Lipiec 2023 / Przewodnik pomiarowu do oceny wózków bariatrycznych

Przewodnik pomiarowu do oceny wózków bariatrycznych

Udostepnij:

Take it offline!

This Education in Motion resource is also available as a printable PDF.

Pobierz PDF

Prawidłowe pomiary pomagają zapewnić użytkownikom dokładne, wspierające systemy siedzisk i wózków. Klinicyści w procesie oceny i dopasowania muszą uzyskać skuteczny zestaw pomiarów dla wszystkich rozmiarów i kształtów ciała. 

W przypadku większych klientów bariatrycznych istnieją szczególne względy ergonomiczne podczas pomiaru wózka inwalidzkiego i powiązanej technologii wspomagającej.

Obejmują one umiejscowienie tkanki miękkiej, biomechaniczne postawy w celu dostosowania tkanki miękkiej i niemożność palpacji niektórych kostnych punktów orientacyjnych. Zazwyczaj do uzyskania prawidłowego pomiaru potrzebny jest niewielki, delikatny ucisk tkanki miękkiej, ale wymagana jest również ostrożność. Zbyt duży ucisk może prowadzić do zbyt ciasnego wózka inwalidzkiego i systemu siedzisk, przyczyniając się do dyskomfortu, trudności z przenoszeniem lub zwiększonego ryzyka uszkodzenia skóry. Korzystanie z krzesła demonstracyjnego o podobnym rozmiarze lub wysoce regulowanego siedziska (takiego jak siedzisko Sedeo Pro w Serii-Q wózków elektrycznych) pomaga zapewnić idealne dopasowanie.

Pobierz ten przewodnik oceny bariatrycznej Sunrise Medical, aby upewnić się, że masz wszystkie potrzebne pomiary, aby uzyskać właściwe rozwiązanie. Najważniejsze informacje:

  • Pełny zakres standardowych i specyficznych dla bariatrii pomiarów mających zastosowanie do wózków z napędem ręcznym i statycznych siedzisk.
  • Kompatybilny z wieloma formatami plik PDF: działa z czytnikami PDF, tabletami i drukiem w formacie A4.
  • Stworzony na podstawie uznanych na całym świecie dowodów najlepszych praktyk.

Potrzebujesz standardowego przewodnika oceny pomiaru wózka? Mamy również jeden z nich. Kliknij tutaj, aby go pobrać.

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO. NINIEJSZA STRONA INTERNETOWA (I DOKUMENTY, DO KTÓRYCH SIĘ NA NIEJ ODWOŁUJE) NIE ZAPEWNIAJĄ PORAD MEDYCZNYCH. Sunrise Medical (US) LLC („Sunrise”) nie świadczy usług lekarskich. Informacje zawarte na tej stronie internetowej (i dokumenty, do których się w niej odwołuje), w tym między innymi tekst, grafika, obrazy i opisy, służą wyłącznie celom informacyjnym i powinny być wykorzystywane jako ogólne źródło informacji dla klinicystów i dostawców w celu wykorzystania umiejętności rozumowania klinicznego w celu określenia optymalnych rozwiązań w zakresie siedzenia i mobilności dla poszczególnych pacjentów. Żaden materiał na tej stronie internetowej (ani żaden dokument, do którego się tu odwołuje) nie jest przeznaczony do wykorzystania (ani substytutu) profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie lekceważ swojego profesjonalnego szkolenia medycznego podczas udzielania porad medycznych lub leczenia z powodu czegoś, co przeczytałeś na tej stronie (lub jakimkolwiek dokumencie, do którego się tu odwołujesz). Klinicyści powinni dokładnie przejrzeć ten (i wszelkie inne materiały) i potwierdzić zawarte w nim informacje z innymi źródłami. Poleganie na tej stronie internetowej (i informacjach w niej zawartych) odbywa się wyłącznie na własne ryzyko.